Digitální archiv Dokumentační centrum

Dokumentování památek a archivace dokumentací vytvořených při opravě památek jinými subjekty patří k základním odborným aktivitám centra Dačického domu. Za tímto účelem disponujeme velkoplošným skenovacím zařízením a příslušnou IT technikou.

Digitální archiv Kutné Hory

Postupně digitalizujeme vlastní archiv Nadace Kutná Hora – památka UNESCO, ale i jiné archivní, fotografické a plánové fondy týkající se urbanistického a architektonického vývoje města Kutné Hory.

Digitalizované přírůstky archivujeme a pravidelně zveřejňujeme prostřednictvím partnerského projektu Zmizelá Kutná Hora.

Tento unikátní web spravuje vlastní Digitální archiv, který soustřeďuje více jak 1000 položek zachovaného obrazového fondu, jako jsou historické fotografie, reprodukce olejů, grafik a nástěnných maleb, které dokumentují zaniklou podobu města, významných staveb, domů a ulic od 17. do 20. století.

Tento rozsáhlý a unikátní fond slouží badatelům z oblasti historie, dějin umění a architektury či projektantům a památkářům jako podklad pro zodpovědnou a kvalitní péči o historické jádro města, ale i nejširšímu spektru zájemců o architektonické a kulturní dědictví města, jeho obyvatelům a návštěvníkům.

Více na webových stránkách projektu Zmizelá Kutná Hora

Chcete více informací nebo si objednat prohlídku?

Pošlete nám zprávu nebo nám zavolejte!