Dačického dům pro předškoláky Program pro mateřské školy

Speciální výukový program pro děti mateřských škol. Připravili jsme několik interaktivních her, společně s dětmi se podíváme skrz podlahu, kde se skrývá funkční středověký stříbrný důl, navštívíme mluvícího skřítka v podzemí, budeme poznávat různé materiály a stavět městečko...

 

Pojďte si hrát do Dačického domu – poznáváme památky

Cílem programu je seznámit předškolní děti zábavnou a tvořivou formou s Kutnou Horou, při využití vybraných interaktivních pomůcek v Dačického domě.

V průběhu programu si děti složí mapu Kutné Hory z puzzlí a uvědomí si, že i domečky mají své šaty, které se různě po staletích měnily. Pomocí herních prvků – 3D domečků si postaví vlastní městečko z různých období a zjistí, jaké památky jsou v Kutné Hoře nejvýznamnější.

Ve hmatových truhlách na děti čeká poznávání různých druhů materiálů (kámen, dřevo, látka, papír…) využívané při výstavbě památek i při dobývání stříbrné rudy.

Pro snadnější představu si děti pomocí podlahové projekce prohlédnou středověký důl.  Při dobrodružné prohlídce sklepení, v nejtajnějším koutě domu, objeví mluvícího permoníka, a domů si odnesou otisk razítek naší unikátní dlaždice. 

  • Hmatové modely domečků a puzzlová mapa
  • Hmatové truhly
  • Podlahová videoprojekce
  • Razítka
  • Pracovní listy

Materske-skoly-ilustracni.jpg


Cena programu:

skupiny nad 10 dětí:  30,- Kč / dítě, pedagogický doprovod zdarma

Délka programu:

cca 60 min

 
Možnost objednání na každý všední den od 8.00 – 18.00 hod

Kontakt: 

e-mail: objednavky@dacickehodum.cz
tel:  732 477 426

 

Interaktivní programy můžete vyzkoušet na portále: https://www.veskole.cz.
 

 

Chcete více informací nebo si objednat prohlídku?

Pošlete nám zprávu nebo nám zavolejte!