Probíhající akce: od 11.11.2022 do 30.6.2023 "UNESCO spojuje!"

Výstava je pořádána k výročí 50 let Úmluvy OSN o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví.

UNESCO spojuje!

50 let Úmluvy OSN o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví

Výstava je pořádána k výročí 50 let Úmluvy OSN o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví. Cílem projektu je důstojně oslavit jednu z nejdůležitějších úmluv OSN, tuto úmluvu u široké veřejnosti a celé společnosti zpopularizovat, vysvětlit k čemu úmluva slouží a jak jsou důležité památky ve světě chráněny a jaké jsou nástroje ochrany a jak se jednotlivé země do této ochrany zapojují. Zaměřujeme se na několik statků v naší zemi a jejich specifické obnovy či problematiky oprav a zároveň na různorodost chráněných památek. 

 Brno.jpg

Výstava je obohacena i o dva filmové dokumenty, na kterých si návštěvníci mohou prohlédnout nejdůležitější momenty při opravách vily Tugendhat v Brně a v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem.

Ve vitrínách jsou vystavené tématicky zajímavé předměty, které se vztahují k daným památkám UNESCO a dokreslují informace na výstavních panelech.

 Výstavu připravila Nadace Kutná Hora – památka UNESCO ve spolupráci se zástupci měst a hmotných statků Brno, Třebíč, Mariánské Lázně a Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Ohledně spolupráce UNESCO škol jsme spolupracovali s Církevním gymnáziem v Kutné Hoře a všem velice děkujeme za vstřícnost a skvělou spolupráci! 

Je nám velkou ctí, že záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo kultury ČR a zároveň byl projekt financován z Programu podpory pro památky světového dědictví MK ČR.

Chcete více informací nebo si objednat prohlídku?

Pošlete nám zprávu nebo nám zavolejte!