1. 3. 2016 – 18. 10. 2016 Kutná Hora již 20 let členem rodiny světových památek UNESCO

Zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1995 se stal zásadním momentem v novodobé historii města Kutné Hory.

Obnova města k nepoznání

Zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1995 se stal zásadním momentem v novodobé historii města Kutné Hory. Za uplynulých dvacet let se podařilo obnovit většinu toho nejcennějšího, co Kutná Hora má. Město si tak uchovalo svůj jedinečný charakter i výraz a upevnilo své trvalé postavení mezi nejvýznamnějšími historickými sídly Evropy.

Co uvidíte zajímavého?

Ve výstavních prostorách Dačického domu si prohlédnete panelovou prezentaci, která vám nejprve ukáže tristní stav města v devadesátých letech 20. století a posléze detailně představí obnovu jednotlivých památek, ať už chrámu sv. Barbory, katedrály v Sedlci, měšťanských domů, ale i tzv. veřejných prostor města – ulic, náměstí a parků.

Připraven je pro vás unikátní dokumentární film shrnující deset let trvající restaurování vnějšího pláště chrámu sv. Barbory i trojrozměrné artefakty ve vitrínách.

Výstavní místnost Dačického domu s výstavou Kutná Hora 20 let mezi památkami UNESCO

Výstava, která rekapituluje činnost na obnově města za posledních 20 let, má za cíl návštěvníkovi ukázat nejen zásadní proměnu města a použité technické postupy při obnově památek, ale i připomenout, že za tím celým úsilím stojí dlouhá řada výkonu skvělých odborníků a nadšených lidí a napomůže uvědomit si, proč je důležité památky chránit a opravovat.

Chcete více informací nebo si objednat prohlídku?

Pošlete nám zprávu nebo nám zavolejte!